Filia w Bełdowie

Wydarzenia | Historia | Nowości | Galeria | Usługi | Kontakt

Andrzejki

28 listopada 2014 r. w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Ryszarda Wyrzykowskiego, odbyła się impreza Andrzejkowa, zorganizowana przez Filię w Bełdowie wspólnie z wychowawcą grupy przedszkolaków p. Monika Matczak. Dzieci chętnie brały udział we wróżbach Andrzejkowych oraz w zorganizowanych zabawach. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26 listopada 2014 r. z okazji Dnia Pluszowego Misia, Filia w Bełdowie zorganizowała imprezę dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego pod opieką p. Moniki Matczak i klasy O pod opieką p. Mileny Linkiewicz-Zając ze Szkoły Podstawowej im. Ryszarda Wyrzykowskiego w Bełdowie. Na spotkanie dzieci przyniosły ze sobą misie jak i zapoznały się z historia powstania pluszowego misia. Przedszkolaki chętnie brały udział w grach i zabawach ruchowych przygotowanych przez pracownika biblioteki.
Dla wszystkich uczestników zakupiono słodkie upominki z funduszy biblioteki.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 30 września 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Ryszarda Wyrzykowskiego odbyło się spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Zorganizowane przez p. Jolantę Rzącką z biblioteki szkolnej wspierane przez Milenę Sikorską z Filii w Bełdowie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Zostały przeczytane fragmenty baśni H. Ch. Andersena – „Nowe szaty cesarza” i „Calineczka” przez obie bibliotekarki.
Imprezę uświetniła postać Calineczki zaprezentowana przez uczennicę szkoły Martę Walczak.