Koncert w ramach Sceny Piosenki Literackiej

Ruszamy z trzecią edycją koncertów w ramach działającej od 2018 r. Sceny Piosenki Literackiej. Tym razem przeniesiemy się w krainę niebanalnych piosenek o świecie (który co dnia zadziwia) o słodko – gorzkim smaku miłości, smuteczkach i radościach życia.
Autorką tekstów jest poetka Jolanta Zarębska. Muzykę skomponował multiinstrumentalista i pieśniarz Lucjan Wesołowski.
Wystąpią:
👉 Rena Sobczak – śpiew, recytacja
👉 Lucjan Wesołowski – gitara, śpiew
👉 Jolanta Zarębska – gość Sceny Piosenki Literackiej; filolog po Uniwersytecie Wrocławskim; recenzentka, korektorka i poetka „Portalu Pisarskiego”; absolwentka reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Wydała w oficynie „Miniatura” tom wierszy pt. „Śpiewam i milczę” (2012) oraz „Na białą godzinę” (2018). Jej wiersze znalazły się w kilku antologiach, ostatnio w „Antologii Poetów Polskich” (2016). Tom „Matka magnolii” ukazał się w wydawnictwie „MaMiKo” w grudniu 2023 r. Prowadzi i reżyseruje Teatr Trzech Pokoleń w Złotoryjskim Ośrodku kultury. W witrynie Wirtajki.pl publikuje wiersze dla dzieci.
Ideą Sceny Piosenki Literackiej jest bliski kontakt z pięknem słowa połączonym z urodą muzyki komponowanej do wierszy i ambitnych tekstów. Najważniejsze są doznania estetyczne 🙂 Zapraszamy serdecznie!
👉 Gdzie?
Aleksandrowskie Centrum Kultury – ul. L. Waryńskiego 22/26, Aleksandrów Łódzki